Antalya Projeleri

Neden Antalya Yatırım İçin Tercih Ediliyor?

Neden Antalya Yatırım İçin Tercih Ediliyor?

  1. Dinamik ve çalışkan bir nüfusa sahip olduğu için
  2. Turizmden bağımsız güçlü bir yerel ekonomiye sahip olduğu için
  3. Seyahat bağlantıları mükemmel olduğu için 
  4. Güzel bir şehir olduğu için 
  5. Kiralık konutlarda büyük talep olduğu için

Dinamik ve çalışkan bir nüfusa sahip 

Türkiye’nin genç nüfusu iş ve bunun gibi birçok neden için büyükşehirlere taşınıyor. Antalya da hem iş için şehre göçen hem de üniversite hayatı için tercih edilen bir şehir oldu. Bir şehre yatırım yaparken şehrin ucuz ya da yaşanabilir ya da ekonomisinin güçlü olması yetmiyor. Sahip olduğu nüfus yapısı da oldukça etkili… 

Yerel ekonomide katkısı olan dinamik ve çalışkan nüfusa sahip bir il ekonomi için her zaman bir adım önde diyebiliriz. 

Turizmden bağımsız güçlü bir yerel ekonomiye sahip

Şehirde çok popüler turistik yerler olmasına rağmen, şehir turizme bağlı değildir. Antalya bölgesi için tarım her zaman tahıl ile, bölge için gelir baş kaynağı olmuştur. Ve tüm dünyaya ihraç edilmektedir. Ticaret hacmi arttıkça birçok şirket Antalya’da şube açmaya başladı. Konferanslar ve fuarlar için bir hedef haline geldi-G20 Zirvesi geçen yıl orada yapıldı. Avrupa ve Orta Doğu’dan seyahat eden insanların ülkedeki en iyi sağlık tesislerinden bazılarında tıbbi ve kozmetik prosedürlerden geçmesi ile ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Kış iklimini olumlu bulan bir takım spor takımları, sezon dışı ayları burada antrenman yapıyor.

Seyahat bağlantıları mükemmel olduğu için

Antalya Havaalanından her yıl yaklaşık 30 milyon yolcu ziyaret ediyor. Bunlardan yaklaşık üçte ikisi denizaşırı ülkelerden geliyor. Havaalanı iki uluslararası terminale sahiptir ve Avrupa ve Orta Doğu çevresinde çok sayıda şehre hizmet vermektedir. Havaalanın turizm, ticaret ve yatırım için bölgeye büyük katkısı var diyebiliriz. Antalya konut projelerinin yayılması ve emlak sektörünün genişlemesinde büyük etkisi de olmuş diyebiliriz. 

Her şey bir yana güzel bir şehir olduğu için 

Antalya her ziyaretçi için olağanüstü bir şehir. Arnavut kaldırımlı sokakları ve antik duvarları ile büyüleyici eski şehir, tarih meraklıları için bir zevktir. İnanılmaz müzeleri ile müze severlerin kalbini kazanmıştır. Şehirdeki mükemmel restoranları saymak imkansız: basit, lezzetli ve birçok farklı mutfağı turistlere bir arada sunuyor.

Kiralık evler için yoğun talep var

Antalya’da emlak sektörü yıl boyunca hareketlidir. Daha geleneksel tatil konaklama arıyorsanız, Side veya Kemer şehir dışında konut projeleri bakabilirsiniz. Ancak, sermaye kazançlarınızı tamamlamak veya ipoteğinizi kira geliri ile ödemek isteyen bir yatırımcı iseniz, Antalya şehri ilk tercihiniz olmalıdır. Hızlı büyüyen nüfus sayesinde, kiralık mülk şehirde büyük talep görüyor. Buy-to-let yatırımcılar Konyaaltı Plajı gibi yerlerden şehre gidip genç profesyonellerden sürekli kira geliri ile kazanç sağlıyor. Özenle seçilmiş projelerde yaklaşık %7 kira geliri elde etmeyi vadediyor (bu, mülkün değerinin %7’sidir).